Mikropiloty Titan

Titanová mikropilota je injekční zavrtávací nastavitelná kotevní tyč opatřená po celé délce levotočivým nebo pravotočivým speciálně tvarovaným závitem – závitová tyč.
Více informací
›  Prohlédněte si reference pro tuto činnost

Mikropiloty Titan

Injekční zavrtávací tyče typu TITAN jsou určeny zejména pro vytváření dočasných a trvalých kotev v zeminách, svahových hřebíků, zavrtávaných mikropilot, a podobně. Pro speciální provedení prvků jsou tyče TITAN dodávány v antikorozním provedení označovaném jako DUPLEX (standardní tyč TITAN je opatřena trojvrstvou ochranou vytvořenou zinkováním, fosfátováním a epoxidovým nástřikem).

Hlavním principem tohoto systému a také i jeho hlavní předností je přímé zavrtávání kotevní tyče do zeminového prostředí s možností současné nebo následné injektáže. V jednom pracovním kroku je tak do prostředí instalována výztuž – například kotvy, hřebíku nebo mikropiloty a současně je tato výztuž zainjektována.

Příslušenstvím jsou šestihranné matice, roznášecí podložky, spojníky, vrtací korunky pro různá zeminová prostředí. K dispozici je řada vrtacích adaptérů pro spojení kotevní tyče s ručním nebo strojním vrtacím zařízením. K připojení injekčního čerpadla slouží injekční adaptér. Pro zmíněnou možnost současného vrtání a injektování je určen rotačně injekční adaptér, který zajišťuje během vrtání dopravu injekčního média přes kotevní tyč a korunku do vrtu.